Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh "A"

 Letos v létě jsme se rozhodli nechat naší Džesince štěňátka. Výběr vhodného krycího pejska nechávám na dceři, ona se v tomto vyzná daleko víc nežli já  a proto jsem Colomba poprvé viděla až při samotném krytí. Moc se mi líbil jak exteriérem tak i povahou. Je klidný nechal se hladit ba i pomazlit se dal. A přesto, že to bylo jeho první krytí byl velice šikovný. Za hodinku bylo po všem a mohli jsme se vydat na cestu domů.

colombo.jpg

 

Za dva dny jsme přijeli na překrytí  a pak už jen zbývalo čekat a doufat. Březost probíhala úplně ideálně, Džesinka tloustla  a tloustla až z ní byla skoro kulička. Jen na zahradu jsem ji v posledních týdnech před porodem musela nosit. U nás totiž na zahradu vede takový žebříček po kterém naši pejsci docela šikovně vyběhnout. Nyní jsem to ale nechtěla riskovat.

 

2013-73_...prvni_krmeni_v_novem.jpg

 
Porod začal 62 den. Poslední noc byla u mne v posteli, nikam nezalézala a já celou noc vnímala jak se neklid střídá se spánkem. Ráno jsme pak byly zase spolu v kuchyni  v 7,18 h praskla voda a v 10,45 h se narodil první pejsek, vážil 113 g .V 10,57 h  porodila Džesinka druhého pejska ten vážil 127 g, Po  hodině  v 11,51 h přišla na svět fenečka a ta vážila 110 g.  Štěňátka byla šikovná, za chvíli už všechna sama pila, ani nebylo třeba je přikládat. Džesinka se jim plně věnovala a pečlivě je hlídala. 
 
Štěňátka krásně rostou, každý den je vážím ve třech dnech všechna přibrala v​áha pejsci 162g a 165g, fenečka 153 g.
Všechno je v pořádku, Džesinka si po ránu nyní dává jogurt, to je změna, dřív jej nechtěla ani vidět. Co dodat, štěňátka mezi prvním a druhým týdnem všechna otevřela očka. Ve stáří necelých 4 týdnů jim dcera provedla první úpravu drápků.
 
dsc_0091.jpg
 
Ve stáří 6 týdnů byla štěňata očipována, očkována a také již dostala svoje jména Amorek a Antal, fenečka Ariana .
V tomto věku již štěňátka pobíhají v ohrádce a zápasí spolu.
Na návštěvu za nimi chodí náš Googlík , vyučuje psí etiketě a správnému chování. Sám je ještě trošku štěňátko a tak si užívá mladší spoluhráče.
Štěňátka už také sama baští. Dostávají štěněcí granulky s kuřecím vývarem a co jim zvlášť chutná - kuřecí masíčko. Celou misečku pak zapijí tím nejlepším mateřským mlíčkem. Džes jej má pořád spoustu.